W ostatnim czasie możemy zauważyć, że wśród Polaków zapanowała moda na zdrowy styl życia. Wiele osób szturmem rusza na siłownie, ćwiczy godzinami i wylewa siódme poty, a mimo to nie widzą żadnych rezultatów.

Najczęstszym powodem jest kiepsko zbilansowana dieta. Aktywność fizyczna może pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów, ale sama w sobie nie wystarczy.

Rozwiązaniem może być catering pudełkowy, czyli dieta z dowozem. Przedstawiamy kilka zalet tego sposobu odżywiania.

1. Oszczędność pieniędzy

Niektórzy twierdzą, że dieta pudełkowa jest usługą luksusową, dostępną tylko dla bogaczy. Rzeczywiście, na pierwszy rzut oka ceny mogą wydawać się wyższe od codziennych wydatków na jedzenie. Spójrzmy jednak na to z innej perspektywy. Korzystając z diety z dowozem mamy pewność, że płacimy tylko za to, co rzeczywiście jemy. Posiłki są dokładnie zaplanowane na dany dzień i nic się nie marnuje.

Podczas codziennych zakupów trudno jest dokładnie przewidzieć ilość produktów, które będą nam potrzebne w danym dniu lub tygodniu. Zazwyczaj kończy się to zakupem zbyt dużej ilości żywności, a później jej wyrzuceniem. Dieta z dowozem do domu likwiduje ten problem.

2. Oszczędność czasu

Przygotowywanie posiłków zajmuje nam ogromną część dnia. A gdyby przeznaczyć ten czas na coś przyjemniejszego? Dieta pudełkowa to świetne rozwiązanie dla osób zapracowanych, które cenią sobie każdą wolną chwilę w ciągu dnia. Nie musimy już przejmować się gotowaniem, robieniem zakupów i zmywaniem po posiłku.

Jedzenie na cały dzień otrzymujemy prosto do domu lub do biura i możemy zapomnieć o uciążliwych obowiązkach.

3. Możliwość indywidualnego ustawienia diety

Potrzeby żywieniowe każdego z nas bardzo różnią się od siebie. Dlatego dieta musi być dobrze dopasowana do prowadzonego stylu życia i zapotrzebowania energetycznego. Musi również uwzględniać ewentualne alergie i nietolerancje pokarmowe, które zdarzają się coraz częściej. Wykupiona dieta z dowozem do biura lub domu daje ogromne możliwości przystosowania posiłków do indywidualnych potrzeb.

Firmy zajmujące się tego rodzaju cateringiem zazwyczaj oferują kilka gotowych zestawów, najpopularniejszymi są: dieta 1500 kalorii, dieta wegetariańska i wegańska, dieta bez laktozy i dieta bez glutenu. Można jednak wprowadzać do nich własne modyfikacje, na przykład dotyczące alergii lub preferencji smakowych.

4. Profesjonalna obsługa klienta i dodatkowe usługi

Na terenie Warszawy działa obecnie bardzo wiele firm sprzedających dietę z dowozem. Starają się one przyciągnąć nowych klientów ciekawą ofertą i zatrzymać stałych użytkowników na jak najdłużej. W związku z tym możemy liczyć na profesjonalne podejście do obsługi naszych zamówień i dyskrecję w odniesieniu do danych osobowych.

Ciekawym rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej firm jest wprowadzenie możliwości skorzystania z porady dietetyka i ustalenia planu żywieniowego w porozumieniu z nim. To doskonałe wyjście dla wszystkich osób, które nie są pewne, jaka dieta najlepiej zaspokoi ich osobiste potrzeby.

Ciekawostka na dziś

Istnieje kilka zasad zdrowego odżywiania, które mogą pomóc w utrzymaniu dobrego zdrowia i prawidłowej masy ciała:

  1. Jedz różnorodne produkty: Włącz do swojej diety różne warzywa, owoce, zboża, białko i tłuszcze, aby dostarczyć organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych.
  2. Unikaj produktów przetworzonych: Ogranicz ilość jedzenia przetworzonego, takiego jak fast foody, chipsy, ciasta i inne słodycze, ponieważ zwykle zawierają one dużo cukru, soli i tłuszczu nasyconego.
  3. Pij dużo wody: Pij dużo wody, ponieważ pomaga ona utrzymać prawidłową równowagę wodną organizmu i pomaga w trawieniu.
  4. Ogranicz ilość cukru i soli: Ogranicz ilość cukru i soli w diecie, ponieważ nadmiar może prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak otyłość, cukrzyca i choroby serca.
  5. Jedz regularnie i w małych porcjach: Staraj się jeść regularnie i w małych porcjach, aby uniknąć podjadania między posiłkami i utrzymać prawidłową masę ciała.
  6. Nie przesadzaj z ilością jedzenia: Unikaj jedzenia zbyt dużych porcji, ponieważ może to prowadzić do przybierania na wadze.
  7. Jedz powoli: Jedz powoli, aby pozwolić organizmowi na sygnalizowanie, że jesteś najedzony.
  8. Nie rezygnuj z produktów zwierzęcych: Jeśli nie jesteś weganem czy wegetarianinem, pamiętaj, że produkty pochodzenia zwierzęcego są ważnym źródłem białka, witamin i minerałów, dlatego nie rezygnuj z nich całkowicie.